Лисянський ПАЛ


Перейти к содержанию

Тюфтій С.В.

Методичні розробки

Тюфтій Сергій Вікторович

Дата народження: 25.01.1984р.
Освіта: вища
Педагогічний стаж: 4 роки
Фах за дипломом: філолог-журналіст
Посада: викладач української мови і літератури та зарубіжної літератури
Зміст досвіду: досвід є науковим, викладач пропонує розробки відкритих уроків, а також позаурочних виховних заходів, рекомендації та допомогу щодо їх проведення.
Анотація до досвіду: пропаганда використання на уроках новітніх інформаційних технологій (тематичні сайти, слайдфільми, презентації, цифрові аудіозаписи художніх творів з української літератури). Поєднання вищезгаданих технологій з традиційними методами навчання забезпечить не тільки більш якісне пізнання літератури, а й покращуватиме в учнів навички користування персональним комп"ютером та мережею інтернет. Досвід Тюфтія С.В. з пропаганди інформаційних технологій на уроках української літератури показав, що вони є ефективними і доцільними для впровадження і використання у навчально-виховному процесі.

Розробки

Урок на тему "Ні! я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...." (за поезією Лесі Українки)

Мета уроку: виробити вміння самостійно читати літературні твори і коментувати їх. Сприяти збагаченню учнівського лексичного запасу, необхідного для висловлення своїх думок як в усній, так і в письмовій мовах. Залучати учнів до активної роботи, розвивати критичне мислення; виховувати свідоме ставлення до навчання, почуття патріотизму, любов до рідного краю.


Комплексно-методичне забезпечення:
Опорний конспект, підручник, ПК, ММП.
Книга із творами Лесі Українки.
Роздаткові матеріали - пам'ятки для учнів.

Теорія літератури:

Читацький діалог - це бесіда між учителем, окремими учнями і автором (у ролі автора може виступити клас).
Міні-урок - короткий цілеспрямований фрагмент уроку, який має спеціальну ідею та тему, що їх необхідно довести до відома учнів.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Хід уроку


1. Організаційний момент.

2. Процедурний міні-урок - оголошення теми уроку, ознайомлення з планом уроку: презентація автора - правила проведення уроку - аналіз (самоаналіз).

3. Читання учнями самостійно вибраних віршів Лесі Українки з переліку тих, які записані на дошці ("Contra spem spero", "І все-таки до тебе думка лине"). Учні читають вірші.

4. Літературний міні-урок - внесення вчителем певних коректив до вибору віршів (при необхідності).

5. Поєднання учнів у групи в залежності від вибору.

6. Читацький діалог "учитель - учень".


Мета: виявлення реакції учня на прочитане. (У ході діалогу учитель демонструє свій інтерес до читання учня, заохочує його, розширює обізнаність з певними літературними елементами і оцінює розуміння учнем прочитаного. На цьому етапі уроку учитель може працювати як з групами учнів, так і з окремими учнями.)
(Один з методів проведення діалогу -- мандрування вчителя по класу зі своїм стільцем).

Питання - завдання для діалогу:
Чому ви обрали саме цей вірш?
Що в даному вірші справило на вас найбільше враження?
Прочитайте ті рядки з вірша, які найбільше запам'яталися.
Які виникли у вас почуття при читанні поезії?
Чому навчив вас вибраний вірш?
Що б ви хотіли запитати у вчителя?
Які проблеми висвітлює у вірші Леся?
Чи знаєте ви інші твори письменниці?

7. Підбиття підсумків уроку. Висновки і уточнення вчителя, оголошення оцінок за роботу на уроці.

8. Оголошення домашнього завдання.


Увага!!!
У процесі проведення уроку вчитель неодноразово звертається до тематичного сайту, де міститься вся необхідна інформація, а також залучає учнів до цього процесу.
Для переходу на сайт потрібно натиснути на картинку (праворуч).

Методичні комісії | Методичні розробки | Статті | Сайти | Карта сайта


Назад к содержанию | Назад к главному меню
Hosted by uCoz